DİŞ BEYAZLATAN MEYVELER


    ÇİLEK

Güzel tadı ve kokusuyla insanı mutlu eden çilek , dişleri beyazlatmada ve diş üzerindeki lekeleri yok etmede önemli rol oynar. 

Hergün bir adet çileği dişlerinize sürdüğünüz taktirde kısa süre içerisinde bembeyaz dişlere kavuşmak hiç de hayal değil. 

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra çileği dişlerinizin üzerinde gezdirin ve ağzınızı suyla çalkalayın. 

Bir diğer yöntem ise , hergün 2 veya 3 adet çilek yemek. Çileği yedikten sonra veya dişlerinize sürdükten sonra ağzınızı iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir. Bunun nedeni çilekte asit ve şeker olmasıdır. Asit ve şekeri dişlerinizden arındırmadığınız taktirde diş minelerinize ciddi zararlar verebilirsiniz.

 ELMA


Elma sulu bir meyve olduğundan tükürük miktarını arttırır ve bu sayede diş üzerinde bulunan lekeleri temizler ve diş sararmalarını önler. Elma yemek , çürük oluşumunu önler , dişleri ve diş etlerini kuvvetlendirir. Elmanın bir diğer yararı ise , nefes kokusunu azaltmasıdır. 

 KEREVİZ & HAVUÇ


Elma gibi kereviz ve havucunda içerdiği su miktarı fazladır ve bu nedenle havuç ve kereviz tükettiğinizde tükürük üretimi artar. Tükürük miktarı arttığı için diş aralarında ki artıkların oluşumu önlenir , dişler güçlenir ve günden güne beyazlaşır. 

 PORTAKAL


Portakal kabuğunun içinde yer alan beyaz kısım doğal diş macunu yapımında kullanılır , bu macun ile dişlerinizi fırçalamak dişlerinizi beyazlatmak için etkili bir yoldur .