Rüyada dil görmek

Rüyada dil görmek , karışıklıkların açıklığa kavuşmasına , düşmanlık besleyen bir kimsenin bunu itiraf etmesine , akıl yolu ile yürütülen rekabete delalettir.

Rüyada dil görmek , aydınlığa çıkmaya , samimi bir itirafa , bazı tabirlerde saf ama iyi niyetli bir kimseye , bazen de insanları kullanmaya delalettir.

Rüyada dilini sağa sola hareket ettiren yada uzatan kimse , rakiplerinin oyunlarına aynı yöntemle karşılık vererek onları gafil avlar. Rüyada dilini hareket ettiren , dışarı uzatan bir kişiyi görmek , sizinle aynı yöntemleri kullanan , açıklarınızı rahat keşfedebilecek akıllı bir kimseye delalettir.

Rüyada dilinin tutulduğunu gören kişi , kendi çıkarlarını kaybetmemek için doğruyu söylemekten kaçınır. Başka bir kimsenin dilinin tutulduğunu görmek , çözümü bildiği halde size yardım etmeyen bir kimseye , yada şahitliğine ihtiyaç duyduğunuz bir kimseyi şahit olmaya ikna edemeyeceğinize delalettir.

Rüyada dilinin yara olduğunu , şiştiğini görmek , şehvet düşkünlüğü nedeni ile hataya açık olmaya , sizi yıpratmak isteyen kimselerin bu zaafınızdan faydalanmak isteyeceğine delalettir. Rüyada dilin kanaması kendi çıkarlarınıza ters düştüğü halde doğru söylemekten vazgeçmeyeceğinize ancak sonunda bu huyunuz sayesinde büyük fayda göreceğinize delalettir.

Rüyada dili kesilen yada kopan kimse , dinen yasak sayılan şeyleri huy edinir ,  bundan kurtulmak için çaba sarf etmez. 

Rüyada dilin çok uzun olması , büyümesi yada dışarı sarkması dostlarınız , eşiniz yada sevgilinizle aranıza girmek isteyecek bir kimseyi pişman ederek ,bu kişinin hayatını altüst edeceğinize delalettir. Uzun dil kimi tabirlerde hakkınızdan fazla olanı elde etmeye delalettir.null

Rüyada birden fazla dili olan kimse , birçok kişinin sıkıntısını çözmesinde onlara yardımcı olur ve hayır duası alır. Bazı tabirlerde birden çok dili olan kimse , birçok kişinin üzerinden onların rızası ile para kazanarak gösterişli bir hayat sürer.

Rüyada dilini ısıran kişi dost olduğu bir kişi ile zina eder.

Rüyada başkasının dilini yalamak , öpmek , düştüğünüz zor bir durum esnasında karşılaştığınız bir kimse ile dostluk kurup , samimiyetinizin zamanla ilerleyeceğine delalettir.

Rüyada kedi , köpek , inek yada başka bir hayvanın dilini görmek , sizin yerinize zor işleri üstlenecek , sizin hatalarınızı telafi edecek saf bir kimseye ve onu kullanmaya delalettir.