Ruya-i

Rüyada istiridye görmek

Rüyada istiridye görmek, ele avuca sığmayan haşarı çocuğa sahip olmaya veya peşinden koşturulan, ilgiye, bakıma, takip edilmeye  muhtaç evlada delalet eder.

Rüyada kumsalda istiridye görmek, meslek sahibi olmuş hayırlı evlada veya ailesine bakan sorumluluk sahibi yetişkin kimseye delalet eder.

Rüyada istiridye içinde inci görmek, sınav sonucu olumlu gelen talebeye yahut iş başvurusu kabul edilen kimseyle delalettir.

Rüyada istiridye kabuğu görmek, evde kaybolan kıymetli bir eşyanın bulunmasına ya da saklandığı yerden çıkartılmasına delalet eder.

Rüyada istiridye kabuğu kırmak, münakaşa, kavga etmek, ayrılık yaratmakla delalettir.

Rüyada istiridyeden inci çıkarmak, emeğin karşılığını almakla, takdir edilmekle, saygı kazanmakla yahut imrenilecek bir hayata sahip olmakla delalet eder.

Rüyada istiridye toplamak, doğum günü, evlenme, nişan ya da benzer bir sebepten katılım gerektiren toplulukla bir araya gelmekle delalet eder.

Rüyada istiridye yemek, kazanılan küçük bir ikramiye, unutulmuş bir maddi kazanç ya da ücrete gelen zam ile haneye giren gelirin artmasına delalet eder.

Rüyada istiridye avlamak, hedeflerini yüksek tutmaya, kendine olan güvene, azimle çalışma şevkine delalettir.

Rüyada denizde istiridye bulmak veya denizden istiridye çıkarmak, imkansızı başarmakla, yalnız kalınan mücadeleden zaferle ayrılmakla ya da başarı sonucu ödüllendirilmekle delalettir.