Ruya-e

Rüyada evlenmek

Rüyada evlenmek ibadete , hizmete , hoşgörü ve özveri ye işarettir.


Rüyada görülen evlilik hazırlığı , kendisi ise bir vakıf yada topluluk için yapacağı karşılıksız bir çalışmaya delalettir , başka birisinin evleneceğini görmek ise o kişi ile arasının açılacağına delalettir.


Rüyada kendisini evlenirken gören kişi , kendini hayır işlerine adar , başkasının evlendiğini görmek , o kişinin imanının güçlü olduğuna ancak çevresinde yanlış tanındığına delalet eder.


Gerçekte bekar olduğu halde kendisini evli gören kişi uzak bir şehirde bir yardım faaliyetine katılır , bununla birlikte çocuğu yada çocukları olduğunu görürse bir hayat kurtaracağına delalettir.

Bekar bir tanıdığını evlenirken görmek ise o kişinin başına gelecek ağır bir iş olarak tabir edilir.Bekar arkadaşının evli ve çocuklu olduğunu görmek yapmanız gereken bir işte geri planda kaldığınız için huzursuz olacağınıza delalettir.

Rüyasında evlendiğini ve düğününü görmek tabiri için bkz. Düğün .Evli olduğu halde eşiyle tekrar evlendiğini gören kişinin zararlı alışkanlıkları nedeni ile evindeki huzuru bozulur.

Evli olduğu halde başkası ile evlendiğini gören kişi eşinden maddi değeri yüksek sürpriz bir hediye alır.


Rüyasında evlenirken ağladığını görmek , yeni tanışacağı bir insanla çok mutlu olacağına ve onunla evleneceğine delalettir.


Evde evlendiğini görmek , ağır bir işte çalışmaya , camide evlendiğini görmek çalıştığı işte yardımcıları olacağına , düğün salonunda evlendiğini evlendiğini görmek ise farklı bir işten teklif alacağına delalettir.

Kendinden yaşça çok büyük birisiyle evlendiğini gören kişi devletten güzel bir kağıt alır .


Nikah düşmeyen bir akrabası ile yada kendi cinsinde birisi ile evlendiğini gören kişinin , çalışma hayatındaki yoğunluk nedeni ile yorgun düştüğüne ve dinlenmeye ihtiyacı olduğuna delalettir.


Evlilik yüzüğü sadakatli bir sevgiliye , evlilik yüzüğü gümüş ise dinine bağlı sadık bir eşe , yüzük altın ise yakında kıyılacak bir nikaha delalettir. 


Rüyasında evlenirken vazgeçtiğini gören kişi, kendini ilme verir ,kimi tabirlere göre de başladığı bir işi zorlanmadan tamamlar.